30° Parçalı az bulutlu

Bakan Yerlikaya açıkladı: ‘Bulutlar Çetesi’ çökertildi!

Gündem - 13 Ekim 2023 09:36 A A

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Tekirdağ merkezli 8 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen ‘Kafes Operasyonları’ kapsamında ‘Bulutlar Çetesi’ olarak bilinen suç örgütünün çökertildiğini açıkladı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Tekirdağ merkezli 8 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Kafes Operasyonları’ kapsamında ‘Bulutlar Çetesi’ olarak bilinen suç örgütünün çökertildiğini açıkladı. Bu operasyonlar sonucunda 25 şüpheli şahsın yakalandığı belirtildi.

Yerlikaya, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki hangi büyüklükte olursa olsun halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine, çetelere nefes aldırmayacağız” ifadelerini kullandı.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen operasyonlarda Bulutlar olarak bilinen suç örgütü üyelerine yönelik operasyon düzenlendi. Bu operasyonların nedeni olarak Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Örgütün Faaliyetleri Kapsamında Kasten Yaralama, Nitelikli Yağma, Şantaj ve Rüşvet suçlarını işlemek suretiyle eğlence mekânlarından sözde koruma ve güvenlik sağlama adı altında haksız kazanç sağladıkları ve kamu güvenliği ile barışına tehdit oluşturdukları belirtildi.

 

Operasyonlar sonucunda 9 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Bakan Yerlikaya, operasyonlarda görev alan ekipleri tebrik ederken, “Hiçbiriniz yüce Türk adaletinden kaçamayacaksınız. Şafak sökerken de gün batarken de her an enselerinizdeyiz.” ifadelerini kullandı.

Gündem - 09:36 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster