20° Açık

Ayhan Bora Kaplan Tutuklandı!

Gündem - 12 Eylül 2023 08:31 A A

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakın olduğu öne sürülen Ayhan Bora Kaplan, Ankara Sulh Ceza Hakimliğince tutukladı.

Ankara’da yer altı dünyasında ‘Kaplan Grubu’ olarak bilinen ve 15 Temmuz darbe girişimi akşamı, uzun namlulu silahlarla TRT binası önüne gidişi ile adından söz ettiren Ayhan Bora Kaplan ve adamlarına yönelik geçen hafta kritik bir operasyon yapıldı.

İlk olarak T24’ün haberi ile gündeme gelen operasyon kapsamında, Almanya’ya gideceği belirlenen Kaplan ve beraberindeki kişiler havalimanı girişinde gözaltına alınmıştı.

Kaplan ve adamlarına yönelik gözaltı işlemleri, devam eden günlerde de sürdü. Toplam 25 kişinin gözaltına alındığı soruşturma kapsamında şüpheliler bugün gruplar halinde adliyeye sevk edildi.

KAPLAN AZ ÖNCE TUTUKLANDI

Ankara Emniyeti’nde kapsamlı bir ifade verdiği öğrenilen Kaplan’ın Ankara Sulh Ceza Hakimliği’ndeki sorgusu ise kısa süre önce tamamlandı. Verilen aranın arsında, hâkimlik kararını verdi. Halktv.com.tr’nin edindiği bilgiye göre Kaplan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

 

Gündem - 08:31 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster