30° Parçalı az bulutlu

Altın Uçuşa Geçti…

Ekonomi - 11 Eylül 2023 12:32 A A

Amerikan Merkez Bankası FED’in faiz oranları ile ilgili kararını bekliyor. Dünya piyasalarını da yakından ilgilendiren kararla ilgili gelen bilgiler daha uzun süre yüksek tutacağı şeklinde. Haberin ulaşması ile Türkiye’de altın fiyatları da yükselişe geçti.İşte altın piyasalarındaki son durum…

FED’in faiz kararı belirginleşince olanlar oldu! Dikkat: Gram altın uçuşa geçti. ABD Merkez Bankası Fed’in faiz oranlarını daha uzun süre yüksek tutacağına ilişkin beklentilerin artmasıyla altın fiyatları uçuşa geçti. Bu gelişmelerle gram altın rotasını yukarı doğru çevirdi. Gram altın ne kadar oldu? Altın fiyatları ne kadar? Gram altın yeni haftaya yükselişle başladı. Altının gram fiyatı, yeni haftaya yükselişle başlamasının ardından saat 11.00 itibarıyla önceki kapanışının yüzde 0,5 üzerinde 1.665 liradan işlem görüyor.

GRAM ALTIN YENİ HAFTADA UÇUŞA GEÇTİ

Cuma günü, yatay bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü önceki kapanışının hemen altında 1.655,75 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni haftaya ise yükselişle başlamasının ardından saat 11.00 itibarıyla önceki kapanışının yüzde 0,5 üzerinde 1.665 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 2.735 lira, Cumhuriyet altını da 11.040 liradan satılıyor.

ONS ALTIN FİYATI ARTTI

Geçen hafta yüzde 1,1 azalışla haftayı 1.919 dolardan tamamlayan altının ons fiyatı, doların diğer para birimleri karşısında değer kaybetmesiyle şu sıralarda önceki kapanışına göre yüzde 0,4 artışla 1.927 dolardan işlem görüyor.

Ekonomi - 12:32 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster