19° Açık

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KENT GENELİNDE 440 KİLOMETRE ASBESTLİ BORUYU DEĞİŞTİRDİ

Yurt - 20 Haziran 2023 12:22 A A

Adana Büyükşehir Belediyesi, 2019 yerel seçimlerinden bu yana hem şehir merkezinde hem de kırsalda çok sayıda projeyi hayata geçirmeye devam ediyor. Bu çerçevede Adana genelinde sürdürülen asbestli boru yenileme projesiyle kente daha sağlıklı, dayanıklı ve kaliteli borular döşeniyor.

Başkan Zeydan Karalar’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmesinin ardından “Bu dönemde asbestli borudan halkımıza su içirmek reva mıdır” sözü üzerine harekete geçen ASKİ ekipleri, çeşitli bölgelerde bulunan toplam 440 kilometre uzunluğundaki asbestli boruyu yeniledi.

Ceyhan ilçe merkezi ile Doruk, Tatarlı ve Mustafabeyli mahallerinde toplam 224 kilometre, Yumurtalık’ta 42 kilometre, Karataş’ta 80 kilometre, İmamoğlu ilçesinde 50 kilometre, Kozan’ın Güneri ve Çanaklı mahallelerinde 8 kilometre; Tufanbeyli’de toplam 32 kilometre ve Aladağ ilçe merkezinde 4 kilometre uzunluğunda asbestli boru yenilendi.

Asbestli borular yerine daha sağlıklı, dayanıklı yeni nesil boruları döşeyen ASKİ ekipleri, Adana’nın her bir noktasındaki vatandaşların sağlıklı ve kaliteli içme suyuna ulaşmasını sağlıyor. Bu kapsamda asbestli boru değiştirme işinin yanı sıra hem içme suyu hattı olmayan yerlere yeni hat döşeniyor hem de ihtiyaç duyulan noktalardaki hatlar yenileniyor. 2019 yılından bu zamana kadar yürütülen içme suyu hattı inşa çalışmalarının toplam uzunluğu da 2019 kilometreye ulaştı.

Yurt - 12:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster