20° Açık

A Milli Futbol Takımı’nda Stefan Kuntz dönemi sona erdi

Gündem - 17 Eylül 2023 17:56 A A

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz’un görevine son verdiği kaydedildi.

A Milli Futbol Takımı’nda Stefan Kuntz dönemi bitti. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetimi, son maçlardaki kötü futbol ve alınan sonuçlar nedeniyle eleştiri oklarına maruz kalan Alman teknik adamı görevden aldı.

Son Dakika: A Milli Futbol Takımı'nda Stefan Kuntz dönemi sona erdi

Milli takımdaki gidişata rağmen teknik direktörün arkasında duran TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve yönetimi, Alman hocanın futbolcuları eleştiren açıklamasının ardından bakış açısını değiştirdi. Başkan Büyükekşi’nin ‘Kuntz kendi bacağına sıktı’ açıklamasını yaptıktan sonra günlerdir Kuntz ve milli takımın durumu değerlendiriliyordu. Büyükekşi ve yönetiminin aldığı karar doğrultusunda da bugün Stefan Kuntz telefonla aranarak, kendisine yolların ayrıldığı bildirildi. Bir yıl daha sözleşmesi bulunan, daha doğrusu EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası sonuna kadar sözleşmesi olan Kuntz ile anlaşma bozulacak ve önümüzdeki hafta içinde yeni teknik direktör açıklanacak.

Gündem - 17:56 A A
BENZER HABERLER
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster